> O školi  > Povijest  > 1999-2004
1999-2004

1999. - 2000.

Školsku godinu započelo je 969 učenika u 38 razrednih odjela. Na području informatike tri učenika osvojila su najvišu nagradu za posebni program koju im je uručio gradonačelnik. Naš učenik Nikola Adžaga osvojio je prvo mjesto na Regionalnom natjecanju iz matematike. Na gradskoj razini u nogometu osvojeno je 2. mjesto. I na Vjeronaučnoj olimpijadi osvojeno je 2. mjesto. U projekt permanentnog stručnog usavršavanja UNICEF-a pod nazivom Kvalitetna škola uključilo se 38 djelatnika.

2000. - 2001.

Školska godina započela je sa 954 učenika u 37 razrednih odjela. Školski odbor, učitelji, roditelji i građani naselja Špansko potpisali su peticiju s 3300 potpisa za izgradnju aneksa od šest učionica, športske školske dvorane i pet igrališta. Ove godine učenici su bili izuzetno uspješni na natjecanjima iz matematike, hrvatskoga jezika, engleskoga i njemačkog jezika, biologije, povijesti, zemljopisa, informatike i prve pomoći. Izuzetno je dobra suradnja s Hrvatskom osnovnom školom, gimnazijom i vrtićem u Budimpešti, s OŠ Dragalić te dopunskim školama naših Hrvata u Njemačkoj.

2001. - 2002.

Školska godina započela je sa 920 učenika u 36 razrednih odjela. Zbog broja upisanih učenika radimo u tri smjene, učenici su opterećeni s još više nastavnih sati i sadržaja, a u razrednim odjelima broj učenika je daleko iznad pedagoškog standarda. Ni nakon peticije za dogradnju aneksa od šest učionica, školske dvorane i igrališta, ne nazire se rješenje. Učenici su i ove godine sudjelovali na mnogim natjecanjima. Nikola Adžaga osvojio je drugo mjesto na Regionalnom natjecanju iz matematike i 4. iz zemljopisa. Matej Ivanković osvojio je 1. mjesto na Regionalnom natjecanju iz matematike. Josipa Penava osvojila je 6. mjesto na Državnom natjecanju iz povijesti. Suradnja s HOŠIG-om iz Budimpešte i dalje je vrlo uspješna. Ravnatelj škole dobio je Spomenicu za osobit doprinos razvoju društvenog i prosvjetnog života budimpeštanskih Hrvata i „zvanje“- naš ambasador, što je objavljeno u Hrvatskom glasniku.

2002. - 2003.

U školi je 917 učenika u 36 odjela te 77 djelatnika. Radni i materijalni uvjeti ne mijenjaju se nabolje. Teškoće u radu pokušavamo rješavati zajedničkim snagama s roditeljima. Uspjesi na natjecanjima su na zavidnoj razini. Vrijedno je istaknuti sudjelovanje učenika na županijskim i državnim natjecanjima i osvojena prva mjesta. Nikola Adžaga osvojio je prvo mjesto na Državnom natjecanju iz matematike i fizike. Matej Ivanković osvojio je prvo mjesto na Regionalnom natjecanju iz matematike. Učenik prvoga razreda osvojio je prvo mjesto na natjecanju iz znanstvene fantastike – likovni rad. Petaši su osvojili prvo mjesto na međunarodnom natjecanju Klokan bez granica. Međunarodna suradnja uspješno se nastavlja.

2003. - 2004.

Školska godina počela je sa 892 učenika raspoređena u 36 odjela. Zajedničkim akcijama i peticijom i ove smo godine pokrenuli pitanje izgradnje aneksa te ugradnju alarmnog sustava i videonadzora, što je dobra pretpostavka za bolju sigurnost. Ove godine škola je postigla izuzetne rezultate na natjecanjima, a posebno Matej Ivanković koji je osvojio prvo mjesto na Državnom natjecanju iz matematike. Učenica petoga razreda Andrijana Brkić osvojila je izvrsno treće mjesto na Regionalnom natjecanju iz matematike. Naši informatičari plasirali su se na Državno natjecanje iz softvera i postigli odlične rezultate. Naše rukometašice osvojile su 2. mjesto na Prvenstvu Zagreba i 6. na Državnom prvenstvu, a naše odbojkašice bile su druge na Prvenstvu grada Zagreba. Posebno ističemo najveću svečanost u našoj školi, a to su Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje koja je postala tradicionalna, a posebice po svom humanitarnom karakteru. Novčana sredstva prikupljena prodajnom izložbom i aukcijom namjenjujemo našim učenicima kojima je to potrebito. Petu godinu zaredom naša škola predstavlja Zagreb na Danima kruha na državnoj razini. Beli Manastir, Krašić, Solin, Topusko i Čakovec, mjesta su diljem Lijepe Naše u kojima se predstavila naša škola. Ove školske godine učenici 8.b razreda i deset naših najboljih učenika nagrađeni su trodnevnim boravkom u prijateljskoj školi u Budimpešti.

POVIJEST

18. do 22. ožujka 2024.