Dominic Rosan, mag. educ. math. et phys.

Informacije o nastavnom predmetu Fizika

Dragi učenici i roditelji. Na ovim stranicama možete naći sljedeće informacije o nastavnom predmetu Fizika:

👨‍🏫 Dopunska i dodatna nastava

📧 Informacije za roditelje

📚 Priprema za pisane provjere

🏆 Natjecanja iz Fizike

🏅 Državna natjecanja iz Fizike

📃 Dokumenti i upute

👨‍🏫 Termini dopunske i dodatne nastave.

Dodatna nastava:

Nastava prijepodne Nastava poslijepodne
Sedmi razredi

Ponedjeljak 15:50

Utorak 10:40

Osmi razredi

Ponedjeljak 14:50

(kabinet fizike)

Četvrtak 11:30

(kabinet fizike)

Dopunska nastava:

Nastava prijepodne Nastava poslijepodne
Sedmi razredi

Srijeda 17:30

Četvrtak 8:50

Osmi razredi

Srijeda 17:30

Četvrtak 12:20

(stara knjižnica)

Tjedan prije i u tjednu kada se piše pisana provjera na dopunskoj nastavi prolazit će se svi tipovi zadataka obuhvaćeni provjerom. U ostalim terminima prolazit će se nastavni sadržaj i zadaci s kojima učenici imaju poteškoća.

U svibnju i lipnju na dodatnoj nastavi za osmaše održat će se pripreme za prijemne ispite (za sada jedina škola koja ima prijemni ispit iz fizike je PŠ V. Prelog).

📧 Informacije za roditelje:

E-mail: dominic.rosan@skole.hr

Tjedan A: Utorak 8:00, uz obaveznu najavu mail-om.

Tjedan B: Petak 14:00, uz obaveznu najavu mail-om.

📚 Ponavljanje za pisane provjere.

U sljedećoj tablici nalaze se interaktivni kvizovi pomoću kojih možete izvježbati nastavne sadržaje sa sata. Ispod tablice nalaze se i listići za ponavljanje. Kada se pripremate za provjeru svakako prođite zadatke iz radne bilježnice.

Interaktivni kvizovi

Sedmi razred Osmi razred
1. 🧊 Tijela i tvari 🧲 Naboj i magnetizam
2. 🎈 Međudjelovanje tijela* 💡 Otpor, rad i snaga struje
3. 💉 Tlak i utjecaj tlaka 🚴‍♂️ Gibanje i sila**
4. 🎢 Rad, snaga i energija 🌊 Valovi***
5. 🌡 Građa tvari i Unutarnja energija 🌓 Svjetlost

Listići za ponavljanje (7. razredi)

📄 Tijela i tvari

📄 Međudjelovanje tijela

📄 Ravnoteža i tlak

📄 Rad, snaga i energija

📄 Građa tvari, unutarnja energija, toplina i temperatura

Listići za ponavljanje (8. razredi)

📄 Struja i napon

📄 Električni otpor, rad i snaga električne struje

📄 Gibanje i brzina

📄 Sila i gibanje

📄 Valovi i svjetlost

Nacionalni ispiti i inicijalne provjere

📝 Inicijalna provjera za osmaše

🕵️‍♂️ Vodič kroz nacionalne ispite

📃 Popis formula i konstanti

📝 Vježba za nacionalne ispite

🏆 Natjecanja iz Fizike.

Sva do sada provedena općinska, županijska i državna natjecanja iz Fizike kao i način provedbe i sadržaj natjecanja potražite ovdje:

🔍 Primjeri natjecanja prijašnjih godina

❓ Informacije o natjecanjima iz fizike (službene stranice)

Vrsta natjecanja Datum održavanja Vrijeme Mjesto
Općinsko natjecanje 22. siječnja 2024. (ponedjeljak) 12:00 OŠ Ante Kovačića
Županijsko natjecanje 27. veljače 2024. (utorak) 10:00 OŠ grofa Janka Draškovića
Državno  natjecanje 15.-18. travnja 2024.      (ponedjeljak - četvrtak) - OŠ don Mihovila Pavlinovića (Podgora)

📊 Rezultati svih provedenih natjecanja

Na sastanku županijskog povjerenstva izvršava se usklađivanje bodova na školskom (općinskom) natjecanju iz Fizike učenika osnovnih škola Grada Zagreba i u skladu s korekcijom bodova formirat će se konačna rang lista. Prema konačnoj rang listi odredit će se prag za pozivanje učenika na županijsko natjecanje.

Konačne rezultate nakon korekcije bodova, informacije o žalbama i rezultate aktualnih županijskih natjecanja možete pratiti u realnom vremenu na web stranicama OŠ grofa Janka Draškovića:

👁‍🗨 Rezultati i informacije (Županijsko natjecanje iz Fizike)

Državno natjecanje iz Fizike 2022.

Državno natjecanje iz Fizike održano je od 26. travnja do 29. travnja 2022. godine u Osnovnoj školi don Mihovila Pavlinovića u Podgori. U fizikalnim skupinama i na osnovnoškolskim natjecanjima sudjeluju učenici osmih razreda pozvani sa županijskih natjecanja, pri čemu su zadaci na natjecanju jedinstveni za sve učenike bez obzira koji razred pohađaju.

Predstavnik naše škole bio je Tin Fabeta (8.b) koji, nakon osvojenog trećeg mjesta na županijskom, zauzima zavidno 12. mjesto na državnom natjecanju iz Fizike.

Podsjećamo kako je Tin na natjecanjima iz Fizike sudjelovao i prošle godine te je zajedno sa Filipom Jerlekovićem (8.b) i Majom Tadić (8.c) bio pozvan na županijsko natjecanje održano u Osnovnoj školi grofa Janka Draškovića u Zagrebu 2021. godine.

Napomenimo kako je naša škola posljednji put imala svog predstavnika na državnom natjecanju iz Fizike 2018. godine – Patrika Pavića, s mentorom Sašom Korenom. (2. mjesto na županijskoj razini, 8. mjesto na državnoj razini)

Tinu želimo puno uspjeha u nastavku školovanja i još mnogo natjecanja iz Fizike!

Ponosan mentor,

Dominic Rosan

Državno natjecanje iz Fizike 2023.

Državno natjecanje iz Fizike održano je i ove godine u Osnovnoj školi don Mihovila Pavlinovića u Podgori. Od 8. do 11. svibnja učenici su se natjecali u teorijskim i praktičnim zadacima, ali i upoznali Makarsku, posjetili Malakološki muzej, sklopili nova prijateljstva i skupili nezaboravna iskustva.

Našu školu predstavljala je Jana Glavač (8.C) koja je, nakon spektakularnog 5. mjesta na županijskom natjecanju, zauzela zavidno 17. mjesto na državnom natjecanju. Jana je, osim znanja i praktičnih vještina, pokazala i suosjećajnost, kolegijalnost i pravi natjecateljski duh.

Spomenimo kako je, uz Janu, naša škola imala rekordnih šest predstavnika na županijskom natjecanju održanom u Osnovnoj školi grofa Janka Draškovića u Zagrebu: Filip Estatiev (8.A), Matej Ostojić (8.D), Mihael Šporec (8.D), Jakov Duvnjak (8.E) i Luka Vugdragović (8.E).

Jani i svima ostalima želimo puno natjecanja i u srednjoj školi i da ljubav prema Fizici jača i dalje.

Ponosan mentor,

Dominic Rosan