Humanitarna akcija POMOĆ ŠKOLI U SISKU

Autor: Mladen Ćurić, Marcela Kučeković, Jadranka Salopek, Marko Brkljačić, 17. 2. 2021.

Dragi naši učenici, roditelji i svi Špančani,

naša je škola odlučila pomoći školi s potresom pogođenoga područja. Odluka je pala na OŠ Ivana Kukuljevića Sisak koja je dobila crvenu naljepnicu što znači da je neuporabljiva za izvođenje nastave.

Moto OŠ Ivana Kukuljevića Sisak: "Jedina obrazovana osoba je ona koja je naučila kako učiti i kako se mijenjati.“ (Carl Rogers)

Učenici i učitelji će do kraja školske godine biti podstanari u OŠ 22. lipnja Sisak koja ih je velikodušno primila u svoj prostor. Obećano im je da će za njih biti izgrađena nova škola, a u razgovoru s ravnateljicom gđom Željkom Birač dogovorili smo da ćemo pomoći učenicima i učiteljima u nabavi potrebnih nastavnih sredstava pa smo odlučili da naša humanitarna akcija bude usmjerena u tom pravcu.

Dogovoreno je da se skupljaju novčane donacije koje će prikupljati razrednici. Od prikupljenih ćemo donacija kupiti konkretno ono što bude potrebno školi ili njezinim učenicima za uobičajeno funkcioniranje nastave, sukladno iskazanim potrebama od strane škole. Akcija prikupljana novčanih donacija trajat će do kraja ožujka 2021. Tijekom akcije ćemo u pravilnim razmacima obavještavati o prikupljenim iznosima.

Nakon akcije, u dogovoru s ravnateljicom gđom Željkom Birač, kupit ćemo i dostaviti potrebnu opremu učenicima i učiteljima OŠ Ivana Kukuljevića Sisak.

Vjerujemo da ćete i sada pokazati svoje veliko srce i pomoći onima koja je pomoć najpotrebnija.

25. do 27. ožujka 2024.

A turnus, privremeni