Upis djece u prvi razred školske godine 2021./2022.:

Autor: Mladen Ćurić, Anita Šalić, 24. 2. 2021.

Utvrđivanje psihofizičkog stanja djece za upis u prvi razred provodi Povjerenstvo OŠ Ante Kovačića (školska liječnica dr. Daniela Franulić, učiteljice razredne nastave, učiteljica hrvatskog jezika i stručno- pedagoška služba).
Utvrđivanje spremnosti za školu provodit će se tijekom ožujka i svibnja 2021. godine, a termin trebate rezervirati na www.Terminko.hr

NAPOMENA: Termini za upise su već stavljeni na stranicu Terminko.hr

Liječnički pregled obavlja se u Školskoj ambulanti na Trgu Ivana Kukuljevića bb, kod naše školske liječnice dr. Daniele Franulić. Termin kod liječnice je također potrebno rezervirati na www.Terminko.hr, a liječnicu možete dobiti i pozivom na telefon 01/3895-240 (neparne datume od 12:30 do 13:30, parne 18:30 do 19:30).

Zbog smanjenog prostornog kapaciteta škole u mogućnosti smo upisati samo učenike s prebivalištem ili boravištem na našem upisnom području. U slučaju da brat ili sestra budućeg prvašića već pohađa našu školu, možete podnijeti pisanu zamolbu za upis djeteta u našu školu tako da je dostavite u tajništvo škole najkasnije do 1. lipnja 2021. U njoj uz obrazloženje treba navesti i svoj kontakt. O prihvaćanju zamolbe bit ćete naknadno, tijekom lipnja, obaviješteni jer odluka ovisi o ukupnom broju upisane djece s našeg upisnog područja.

Upisno područje OŠ Ante Kovačića čine ulice:

Alibunarska, Alibunarski odvojak, Dolina odvojak 1, Dolina Stenjevečka I., Hrnetička I., Hrnetička II., Ul. Ivane Brlić Mažuranić - neparni od 27 do kraja, parni od 60 do kraja, Korajčeva, Kotarnica, Ul. Tomislava Krizmana, Lovrićeva, Pavićeva, Pelegrinovićeva, Pergošićeva, Ul. Ivana Rangera, Samoborska cesta - neparni od 63 do 93, parni od 34 do 108, Stenjevec, Stenjevečka, Stenjevečki odvojak 1, Stenjevečki odvojak 2, Stenjevečki odvojak 3, Stulićeva, Šoljanova - parni brojevi, Ul. Zlatka Šulentića, Ul. Marina Tartaglie - parni brojevi, Ul. Ante Topića Mimare - neparni od 1 do 11, parni od 2 do 18, Trg hrvatskih pavlina, Trg Ivana Kukuljevića, Ulica hrvatskih branitelja, Ul. Emanuela Vidovića, Ul. Mirka Viriusa, Vlačićeva.

Upisi u prvi razred šk. g. 2021./2022. - sažetak:

• Školski obveznici su djeca koja su do 01.04.2021. navršila 6 godina

• Upisujemo školske obveznike s boravištem/prebivalištem isključivo našeg upisnog područja

• Za prijevremeni upis u školu - zahtjev Gradskom uredu za obrazovanje, Ilica 25

• termin za testiranje rezervirajte na www.Terminko.hr (Upute za korištenje možete naći na samoj stranici)

Prilikom dolaska na upis u školu, u zakazanom terminu roditelj ili staratelj donosi:

• kopiju rodnog lista/izvatka iz matice rođenih (OIB)
  • prijašnje nalaze obrada i vještačenja (ako postoje)
  • presliku prijave na Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje- e-radna knjižica (za upis u produženi boravak, ne stariju od mjesec dana )- za oba roditelja. Elektronički zapis o radno pravnom statusu možete isprintati iz sustava e-građani.

PRIJEVREMENI UPIS

Za djecu koja nisu školski obveznici, a do kraja kolovoza 2020. godine navršit će 6 godina, roditelj/skrbnik može podnijeti Gradskom uredu za obrazovanje, kulturu i sport, najkasnije do 31. ožujka 2020. godine Zahtjev za prijevremeni upis, nakon čega će u Područnom uredu biti izdano Uvjerenje temeljem kojega dijete može pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja za upis u I. razred osnovne škole. Za dijete koje je bilo uključeno u predškolski program, roditelj/skrbnik dužan je osim Zahtjeva dostaviti i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta.

ODGODA UPISA

Ako se na pregledu utvrdi da dijete nije postiglo stupanj zrelosti koji mu je potreban za praćenje i izvršenje školskih obveza, stručno povjerenstvo može predložiti da se dijete ne upiše u toj školskoj godini. Odgoda upisa u prvi razred osnovne škole može se odobriti samo za jednu godinu. Odgodu upisa predložit će stručno povjerenstvo škole ako procijeni na temelju neposrednoga pregleda i dostavljene dokumentacije o psihofizičkom stanju djeteta da bi odgoda upisa pozitivno utjecala na djetetov psihofizički razvoj.

Roditelj može Uredu podnijeti zahtjev za privremenim oslobađanjem djeteta od upisa u prvi razred osnovne škole za dijete  kojemu je zdravlje teško oštećeno ili ima višestruke teškoće. Osim zahtjeva roditelj obvezno dostavlja medicinsku dokumentaciju o zdravstvenom i razvojnom stanju djeteta te nalaz, odnosno mišljenje jedinstvenog tijela vještačenja.

zamolba_za_upis.pdf (247.85 KB)

15. do 19. travnja 2024.