> O školi  > Povijest  > 1994-1999
1994-1999

1994. - 1995.

Školska godina započela je sa 1078 učenika i 77 djelatnika, od čega 55 učitelja, ravnatelj, pedagog i knjižničar te 18 ostalih djelatnika. Učenica Terezija Subota na Državnom je natjecanju iz fizike bila šesta. Naša škola bila je domaćin natjecanja iz matematike i biologije. Gradski je ured odabrao 30 učenika sedmih razreda naše škole za jedanaestodnevni boravak u Budimpešti. Osnovan je Športski klub Španček. Odbojkašice su osvojile drugo mjesto u Zagrebu, a treće u Hrvatskoj. Škola je bila vježbaonica za engleski jezik s mentoricom gospođom Eleonorom Kamenjarin. Školski list Španček nagrađen je na manifestaciji Listopadski listodrom. Započelo je prijateljstvo s Desetom osnovnom školom iz Mostara.

1995. - 1996.

Školsku godina započelo je 1050 učenika u 38 odjela i 71 djelatnik (21 učitelj razredne nastave, 28 učitelja predmetne nastave, 3 stručna suradnika i 18 ostalih djelatnika). Prva godina prave hrvatske škole u slobodnoj Hrvatskoj znakovita je po uzornim osmašima. Učitelja Jozu Hrgu Ministrastvo prosvjete i športa po drugi put imenovalo je za ravnatelja škole. Učenici naše škole sudjelovali su na Državnom natjecanju iz matematike. Naši učenici posjetili su i ove školske godine Hrvatsku osnovnu školu i gimnaziju u Budimpešti. Naša škola ugostila je i 12 učenika petog razreda iz škole u Budimpešti. Ovo je godina međunarodne suradnje: Mađarska - HOŠIG, Italija - Trst, Njemačka - Stuttgart, Japan - Tokyio i Hirošima, BiH - Mostar, Hrvatska - Dragalić).

1996. - 1997.

Školska godina započela je sa 999 učenika te sa 20 učitelja u razrednoj nastavi i 34 u predmetnoj. Odbojkaška ekipa osvojila je 4. mjesto na Državnom natjecanju, a 1. Mjesto u Zagrebu. Košarkaška momčad osvojila je 4. mjesto na regionalnom natjecanju. S veseljem se sjećamo i međusobnih susreta učitelja naše škole i HOŠIG-a iz Budimpešte. Povodom snimanja emisije o životu jedanaestogodišnjaka u svijetu članovi japanske televizije izabrali su našu školu i naš 5.c odjel. Ravnatelj škole odlikovan je odlukom Predsjednika Republike Redom Danice hrvatske s likom Antuna Radića.

1997. - 1998.

Školska godina započela je sa 17 razrednih odjela nižih i 15 odjela viših razreda te 63 učitelja. Izvrsni su uspjesi obilježili i ovu školsku godinu na natjecanjima Znanost mladima kao i uspješna organizacija  natjecanja iz biologije. Modelari naše škole na Državnom su natjecanju osvojili 1. mjesto, dok je učenik 4. razreda osvojio 5. mjesto na Regionalnom natjecanju iz matematike. Bilježimo i osvajanje 7. mjesta na Državnom natjecanju iz njemačkog jezika. Na natjecanju Europa u školi osvojeno je 2. mjesto na području glazbene kulture. Nastavljena je uspješna suradnja s Hrvatskom osnovnom školom iz Budimpešte, s osnovnom školom u Dragaliću i dvjema osnovnim školama u Japanu. U sklopu posljednje spomenute suradnje naša učenica 6.c razreda Mihaela Plavec bila je u posjetu Japanu, sudjelovala u snimanju televizijske emisije te posjetila osnovne škole u Tokiju i Hirošimi.

1998. - 1999.

Školska godina započela je sa 994 učenika raspodijeljenih u 37 odjela. Postignuti su vrlo dobri rezultati na natjecanjima iz hrvatskoga, njemačkoga i engleskog jezika, matematike, zemljopisa, kemije te na natjecanjima Europa u školi. Danijela Krajtner osvojila 3. mjesto na Državnom natjecanju iz hrvatskoga jezika. Osvojene su posebne nagrade za literarne i likovne radove. Nastavljena je suradnja s OŠ Dragalić, HOŠIG-om iz Budimpešte i Dopunskom osnovnom školom iz Stuttgarta. Sudjelovali smo na Državnoj smotri u Krašiću povodom Dana zahvalnosti za plodove zemlje.

POVIJEST

18. do 22. ožujka 2024.