Izbori u Španskom, Superliga, Tjedan sporta i kreativnosti - NOGOMET

Autor: Mladen Ćurić, 26. 4. 2024.

Sve je započelo izbornim danom u srijedu. U školi smo birali najbolju nogometnu momčad. Svi znamo kako se to oduži s izborima pa smo tek danas saznali pobjednika. No krenimo redom.

Te srijede glavnu ulogu su imali sedmi i osmi razredi. Započeli smo utakmicom 7.A i 8.C koja je završila 1-1. Nismo se baš nagledali golova. U odnosu  na prethodne godine sada smo igrali u novoj dvorani i uz podršku publike. Kako je dvorana dovoljno velika imali smo i aut linije što je razlog relativno malog broja golova u svim utakmicama. Ili je to razlog ili dobra priprema svih ekipa, jer svi znamo koliko smo dugo i nestrpljivo čekali Superliguuuuu.

I tako redom… srijeda 17.4. 25 utakmica. Prava sitnica za suce. Glavnu riječ je vodio Željko Komesarović, a sa semaforom i statistikom se igrao Mladen Ćurić uz pomoć Lorene, Veronike i Tristana. Na kraju su se u četvrtfinale plasirali 7.b, 7.d, 8.a i 8.c.

Izbori su se nastavili i u subotu 20.4. nastupima petaša i šestaša. Bilo je suza…. jako stresno, ali i smijeha i veselja. Željko je i dalje sudio odlično, a pomoćnik mu je bio Matko Vranić. Od sljedeće godine nam se Matko i službeno priključuje u organizaciju jer mu se cijela ova priča očito jako svidjela. Sve osim suza. Na kraju su svoje mjesto u četvrtfinalu našli 6.a, 6.b, 6.c i 6.e.

I dolazimo do današnjeg dana… sudac Željko, za stolom Mladen i Stjepan, za fotoaparatom Gabriela.

Četvrtfinale: 6.C – 6.E : 1 - 0, spretni i brzi Curić riješio je ovu utakmicu. Istim receptom 6.A – 6.B : 1 – 0 utakmicu je riješio Josić. 7.B – 8.A : 0 – 1 najsretniji je bio miljenik publike Jelović. Lešić i Komaromi režirali su pobjedu u utakmici 7.D – 8.C : 2 – 0. Dalje prolaze 6.C, 6.A, 8.A i 7.D iako su dečki iz 8.C imali najveću i najglasniju podršku publike. (Transparent 8.C je na kraju prepravljen u 8.A pa se žestoko navijanje nastavilo i u polufinalu).

Polufinale: 6.C – 6.A : 2 – 1 napeto, napeto. Partlić i Curić za 6.C, a Jovanov Gorupić za 6.A. 6.C je u finalu. Nitko sretniji i ponosniji od razrednika Željka, ali ne Željka suca, da ne pomislite da je netko u ovoj priči pristran.
8.A – 7.D : 2-3 sigurno je bila ljepotica turnira. U utakmici je pao i najbrži gol turnira. 5 sekundi je trebalo Franu Tudjmanu da zabije za vodstvo 8.A razreda. Dečki iz 7.D nisu bili impresionirani i na kraju su okrenuli rezultat i plasirali se u finale. Za 8.A je zabio Jelović, a za finaliste Vidaković x2 i Radoš.

Finale: 7.D – 6.C okršaj matematičara, Natalija i Željko na suprotnim tribinama, svatko uz svoj razred.

Bolji su bili učenici profesorice Natalije koji su dali 4 jedinice Željkovim miljenicima. Prskalo, Bičvić, Lešić i Komaromi pokazali su ozbiljnost i najavili utakmicu s profesorima za Dan škole.
7.D – 6.C : 4 – 0. Izbore u OŠ Ante Kovačiću na kraju su dobili učenici 7.D razreda. Čestitke dečkima!!!

I jedna zanimljivost za kraj. U listu od top 6 strijelaca su se redom upisali Luka Cvitanić, Thomas Lubenjak, Gabrijel Kerepčić, Frane Partlić, Jakov Jelović i Ivano Komaromi svaki sa točno 6 zabijenih golova. Bravo dečki, svi dijelite titulu najboljeg strijelca turnira, tj. najboljih strijelaca.

6. do 10. svibnja 2024.

B turnus